Luminori juht Erkki Raasuke teenis mullu ligi 1,5 miljonit eurot

 (62)
Luminori juht Erkki Raasuke teenis mullu ligi 1,5 miljonit eurot
Erkki Raasuke Foto: Taavi Sepp

Luminori juhi ja rahandusministeeriumi vastutusalasse kuuluva nimetamiskomitee esimehe Erkki Raasukese tulud ulatusid eelmisel aastal 1,48 miljoni euroni, selgub mais esitatud majanduslike huvide deklaratsioonist.

Raasukese dividenditulu Eften Kinnisvarafondist ja LHV grupist oli mullu umbes 60 000 eurot. Lisaks Eftenile ja LHV-le on Luminor Bank AS-i juhatuse esimehel ka Tallinna Sadama aktsiaid ning 33,3%-ne osalus Fotoluks AS-is. Raasukesel pole ühtegi laenu.

Samuti nimetamiskomiteesse kuuluva Sven Pertensi aastatulu oli mullu 247 000 eurot. Pertens on taristuehitusettevõtte TREV-2 grupi juht ja kuulub muuhulgas ka Eesti Asfaldiliidu ning Eesti Ehitusettevõtjate Liidu juhatustesse. Aastatel 2012-2018 oli ta Eesti Haigekassa nõukogu liige.

Pertensil on 243 000 euro suurune laen Swedbankist ja SEB liising summas 192 000 eurot.

Nimetamiskomitee valib riigi äriühingute nõukogu liikmed. Selle ülesandeks on teha ettepanekud äriühingu üldkoosolekule ehk vastavat äriühingut valitsevale ministrile nõukogu liikmete valimiseks ja tagasikutsumiseks, nõukogu liikmete arvu ja makstava tasu kohta.