Maailmakuulsa firma juhil on häbi oma sissetuleku suuruse pärast

 (17)
Maailmakuulsa firma juhil on häbi oma sissetuleku suuruse pärast
UnileverFoto: Scanpiix, REUTERS

Dove'i, Hellmann’si ja Liptonit tootva Unileveri juht on karmilt kritiseerinud ettevõtete juhtide kõrgeid palkasid. 48 miljardi eurose aastakäibega Hollandi ettevõtte juht Paul Pohlman andis Washington Postile intervjuu, kus tunnistas, et ettevõtte nõukogu püüdis tema palka tõsta, kuid ta keeldus sellest.

Ta võttis ettevõtte juhtimise üle 2009. aastal, kui valitses kriis ja külmutas oma palga.

Ta tunnistas lehele, et tal on häbi selle üle, kui palju ta teenib. 2014. aastal teenis ta hinnanguliselt umbes 10 miljonit eurot.

„Ma ei ole kunagi nii palju välja teeninud. Ma ei ole kunagi seda ette kujutanud,“ ütles ta. „Kui tulin Unileverisse, tundus palgapakkumine pigem helde ja sellest ajast ei ole ma seda muutnud. Seda on kogu aeg liiga palju võrreldes inimestega, kes töötavad kõvasti ja hästi ning kellel ei ole selliseid võimalusi.“

Tema sõnul ei peaks tema tasemel inimesi motiveerima sissetulek.

„Kui te maksaksite mulle topelt, ei tööta ma kaks korda rohkem, kuna ma tõenäoliselt juba maksimeerin võimaliku aega,“ ütles ta. „Kas see muudaks mu tööviise? Ei muudaks. Jah, ma olen õnnega koos ja mul on häbi seetõttu, kui palju ma teenin.“

„Ettevõtte nõukogu on püüdnud muuta motivatsioonipaketti suuremaks, kuid me (juhatuse liikmed) oleme püsivalt sellest keeldunud – mitte tingituna kangelaslikkusest, vaid ma arvan, et selles on midagi mõistuse vastast,“ jätkas ta.