Maakleritasu üürimisel hakkab kaduma?


Tallinna kesklinna elamispindade üürikorterite pakkumishinnad on aastaga langenud 32% võrra keskmiselt 93 kroonile ruutmeetri eest. Tänaseks võib öelda, et hinnatase on pigem stabiliseerunud, teatab Goodson & Red. Üüriturg hakkab korrastuma ja murdumas on ka üks tava.


Üha sagedamini on üürikorterile mitu tahtjat, mis annab võimaluse korter üürile anda pakkumishinnaga, tasu üle kauplemata. Keskmiseks üüriperioodiks on pool kuni üks aastat. Üürilevõtjad eelistaksid sageli tähtajatut lepingut, mida on võimalik operatiivselt lühikese etteteatamistähtajaga üles öelda.

Ühe uuema nähtusena tuuakse välja, et Eesti tava, kus maaklertasu maksab üürilevõtja, on vaikselt murdumas. Üürileandjad on aru saamas, et maaklerteenust vajavad eelkõige just nemad. Seeläbi on suurenemas ka omanike valmidus maaklerteenuse eest ise tasuda.

Kinnisvaraportaalides on suurenenud üürikuulutuste hulk, kus antakse teada, et maakleritasu ei pea potsentsiaalne üürnik tasuma.

Reeglina lisanduvad kokkulepitud üürihinnale kõik teenusepakkujate (valve, kaabel-TV, telefon, elekter, gaas...) ja ühistu esitatavate arvete kulud. Lepingud sideteenuste pakkujatega sõlmib tavaliselt üürilevõtja enda nimele. Pakkumisi, kus kõik kommunaalmaksed ja internet on üürhinna sees, on suhteliselt harva.