Maanteeamet allus ministri survele ja muutis hanke tingimusi

 (39)
Taavi Aas
Taavi AasFoto: Priit Simson

Maanteeamet tegi nii nagu majandus- ja taristuminister Taavi Aas soovitas ning lisas Tallinna-Kuressaare lennuliini hankesse kvaliteeditingimusena lennuki maksimaalse vanuse, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Aas tegi maanteeametile vastava ettepaneku oktoobri alguses peale seda, kui Saaremaa vallavanem Madis Kallas oli Aasale saatnud kirja, kus märkis, et vallavalitsuse hinnangul peaks lennuliini hanke tingimustes sätestama lennuki vanust puudutava kriteeriumi, kuna üle 20 aasta vanuste lennukitega polevat lennuühenduses olulist kvaliteedihüpet võimalik saavutada.

Maanteeameti riigihangete talituse juhataja Andry Palu kinnitas esmaspäeval ERR-ile, et lennuki vanuse kriteerium pandi hanketingimustesse kirja. "Uus pakkumuste esitamise tähtaeg on 20. detsember," ütles ta.

Maanteeamet kuulutas peale pikka arupidamist Tallinna-Kuressaare lennuhanke välja septembri keskel, kuid seal polnud lennuki lubatud vanusest juttugi. Hanke tähtaeg oli 14. november. See tähendab, et ka hanke tulemuste selgumine ning eeldatavalt ka uue lennuki liiniletoomine nihkub kuu aja võrra edasi.

Loe lähemalt ERRi uudisteportaalist.