Maikuust on hotellidel ja motellidel uus ?tärnide? andja


14. märts (Ärileht Online) - Alates 2. maist hakkab Eesti hotellidele ja motellidele järke ehk ?tärne? väljastama Eesti Hotellide ja Restoranide Liit.

Järgu andja valiti Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) poolt kehtestatud korras ning liidu taotlus osutus igati edukaks.

?Vastavalt turismiseadusele omab liit ainuõigust hotellidele ja motellidele järke jagada järgmised viis aastat,? tutvustas MKM siseturuosakonna peaspetsialist Kati Viimne.

Mullu turismiseaduse kohaselt uuenenud järkude omistamise korraldus näeb ette järkude väljastamise majutusettevõtete liitude või majutusettevõtete kvaliteedialast tegevust arendavate organisatsioonide poolt.

Kui seni anti järke vaid hotellidele, siis alates maikuust on see võimalus olemas ka motellidel. Tulevikus saavad järku taotleda ka teist liiki majutusettevõtted nagu külalistemajad, hostelid, puhkemajad, puhkekülad, külaliskorterid ning kodumajutused. See eeldab järgu andja(te) lisandumist ka nende majutusettevõtete osas.

Järgunõuete täitmine ehk "tärnide" taotlemine jääb ka edaspidi vabatahtlikuks.

Ministeeriumi poolt varem väljastatud järgutunnistused jäävad kehtima kuni nendel märgitud tähtpäevani või andmete muutumiseni tunnistusel.