Töö autori sõnul ei ole kaevandamise keerukuse tõttu tavakasutajal kindlasti mõtet üksi oma seadmega kaevandama hakata. Õige energiakulu ja arvutusvõimsuse suhtega seadme valikul võib kasumlik olla ühiskaevandamine ehk oma seadme liitmine üle veebi nö kooperatiivi.
"Aga alustava investori jaoks on kindlasti lihtsaim võimalus pilvekaevandamine – investor maksab teenustasu ja töö teeb ära teenusepakkuja seade," selgitas Keerd.

"Näiteks teeniks levinud seadmega Antminer S9 kaevandamisel 1280-dollarilise bitcoini väärtuse juures päevas 5,96 USA dollarit kasumit. Teenusepakkuja Hashnest kaudu samaväärsetel tingimustel aga isegi 6,63 dollarit,” rääkis Keerd ja lisas, et praeguseks on virtuaalraha hind kahekordistunud.

"Mina soovitaksin teenusepakkujaid Hashnest, Genesis Mining või Eobot. Oma seadmega ühiskaevandamiseks on efektiivseim seade Antminer S9. Jaanuaris 2017 ületas bitcoini väärtus 1000 USA dollari piiri, aga Antminer S9-ga kaevandamine oleks kasumlik ka veel väärtuse juures 440 dollarit," lisas Keerd.

Bitcoin on virtuaalne ja detsentraliseeritud valuuta. Suurim erinevus võrreldes tavavaluutadega on kolmanda osapoole ehk panga puudumine.