Majandusanalüütik: riigi tugi saab olla vaid lühiajaline ja räigelt ebavõrdne. Me kõik peame olema ettevõtlikud

 (31)
Valik on meie. Foto on illustratiivne
Valik on meie. Foto on illustratiivneFoto: Scanpix/, PantherMedia / Constantin Stanciu

Ühisraha tugi ettevõtlusele ja inimestele saab olla vaid kitsalt eesmärgistatud, lühiajaline, piiratud ja räigelt ebavõrdne, kuid riigi jätkusuutlikkuse seisukohalt õiglane. Peatähelepanu tuleb pöörata mitte sellistele ettevõtmistele, millele riik peab ka pärast kriisi peale maksma vaid paindlikele ettevõtlusvormidele, millised suudavad iseseisvalt turgu genereerida ja ühiskassasse raha maksude näol juurde tuua, mitte sealt seda välja viia. Igaüks meist peab olema ettevõtja või vähemalt ettevõtlik, sest kõik me oleme kas potentsiaalsed töötud või kasutame oma sünniõigust olla ise endale töö andja ehk ettevõtja, kirjutab majandusanalüütik Peeter Tammistu.

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!