Majandusministeerium müüb elektriautode rendifirma 277 000 euroga

 (6)
ELMO rent
ELMO rentFoto: Eero Vabamägi

Majandusministeeriumi enampakkumise ELMO renditeenusele ja 31 elektriautole võitis kolme ettevõtte 277 000 eurone ühispakkumus.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) pani aprillis avalikule enampakkumisele ELMO Rendi ehk elektromobiilsuse programmi raames loodud elektriautode renditeenuse koos selle juurde kuuluva masinapargiga, milles sisaldub 31 elektriautot (22 Nissan Leafi ja 9 Mitsubishi i-Mievit) ja 15 rendiautode tavalaadijat.

Enampakkumisel osales neli pakkujat ning edukaks tunnistati Pärisvara OÜ, Aitkal OÜ ning Bootspillow OÜ poolt esitatud ühispakkumus maksumusega 277 000 eurot, teatas MKM. Pakkumise alghind oli 120 000 eurot. ELMO Rendi uus omanik peab tagama renditeenuse pakkumise jätkamist vähemalt kolme aasta jooksul.

2013. aastal käivitunud ELMO Rendi eesmärk oli tutvustada ja populariseerida elektriautode kasutamist ning anda igale huvilisele võimalus proovida omal käel elektriautoga sõitmist. Tänaseks on programm MKMi teatel täitnud oma peamise eesmärgi, erinevaid elektrisõidukite rente on turul mitmeid ning riigil on võimalik anda välja töötatud teenus n-ö vabaturule.

ELMO programmi raames loodud kiirlaadimistaristu hankeleping lõpeb selle aasta lõpus. Ka sellele plaanib ministeerium lähiajal uue omaniku leida.