Majandusministeeriumi vana maja läheb 3,9 miljoniga RKAS-ile

 (26)
Stalinistlik arhitektuur
Majandusministeeriumi hoone TallinnasFoto: Rauno Volmar

Kuna majandusministeerium kolib uude nn "superministeeriumisse," on vajadus vana maja järgi kadunud. Harju tn 11 asuva hoone väärtus on hinnatud 3,9 miljoni euro peale ning see läheb nüüd RKASi valdusesse.

3,9 miljonit eurot hindas hoone väärtuseks DTZ Kinnisvara oma aprilli alguses koostatud eksperthinnangus. Väärtuse korrektsusele andis oma hinnangu ka audiitorfirma Pricewaterhousecoopers.

Vara üleandmine võimaldab MKMil vabaneda mittevajaliku
kinnisvara haldamisest.

Esmapilgul tundub hoone väärtus, ligi 4 miljonit eurot, vanalinna kohta justkui väike. Kinnisvarafirma 1Partner tegevdirektori Martin Vahteri sõnul on raske praegu hinda täpselt kommenteerida. Põhilise probleemina näeb ta esmapilgul Harju tn 11 hoone juures seda, et asukoht on büroohoone jaoks halb.

Vahteri arvates on Harju tn 11 juures puudulikud parkimisvõimalused ja autoga ei saa sinna nagunii hästi ligi, mis on büroohoone jaoks suur probleem.

Vahteri sõnul ongi vanalinnas büroopindade hinnad madalamad kui uutes büroohoonetes. Ta lisas, et vanalinna sobivad väga kindla otstarbega pinnad: meelelahutus turistidele esimesel korrusel ja elupinnad ülemistel korrustel.