Maksavad nagu surnud hobust: tööta jäänud autorendifirmadel pole uute autode liisingmaksetest pääsu

 (31)
Tallinna lennujaamas lennukid ei lenda, kuid autorendifirmad peavad maksma nii parklatasu kui ka uute autode liisinguid.
Tallinna lennujaamas lennukid ei lenda, kuid autorendifirmad peavad maksma nii parklatasu kui ka uute autode liisinguid.Foto: Andres Putting

Autorendifirmade sõidukid seisavad lennujaamas, oodates reisijaid, keda ei ole ega tule. Kohustused pankade ees tuleb aga ikka täita, sest liisingmakseid suveks tellitud ja juba valminud uute autode eest peatada ei saa, vaatamata ärajäävale turismihooajale, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Tallinna lennujaamas laiub tuntud kaubamärkide rendiautode meri – kõik autod seisavad, sest reisijaid, kes on rendifirmade põhiline klientuur, ei tule. Kuigi lennud on peatatud ja autosid ei vajata, tuleb üüri lennujaama parkla kasutamise eest tuleb ikka maksta, sest autod ju seisavad seal.

Maksma peab ka liisinguid juba tellitud ja valminud uute autode eest, mida sektor igaks suveks tellib, mis sest, et sel suvel neid vaja ei lähegi. Selleks suveks on Eestis tegutsevad autorendifirmad tellinud kokku umbes 1500 uut sõidukit.

"Meil on automüüjatega siduvad kokkulepped, suvehooajaks on autod juba ette tellitud, sest suvi on kõrghooaeg. Meil on endiselt vaja rahastust nendele autodele, et need välja osta," selgitab Sixt kaubamärki esindava Transporent OÜ juhatuse liige Karita Orusaar.

Eestis tegutsevad autorendifirmad, nagu paljud teisedki, on saatnud valitsusele pöördumise, milles paluvad, et hotellide kõrval ka neid ära ei unustataks. Pöördumisele kirjutasid alla kaubamärkide Sixt, AVIS, Budget, Payless, Europcar, Interrent, Keddy, Hertz, Thrifty, Dollar, Alamo, Enterprise ja National Eesti esindajad.

Loe lähemalt ERRi uudisteportaalist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!