Makseraskustes põllumeeste hulk selgub lähikuudel


kombain
Foto: Andres Putting

Liisingufirmade teatel pole põllumehed neile tehnikat makseraskuste tõttu tagasi tooma pidanud, asjatundjate hinnangul selgub tegelik olukord lähikuudel.

Põllumeeste keskliidu (EPTK) nõukogu esimees Kalev Kreegipuu ütles Maaleht.ee-le, et hoolimata majanduskriisist ja kehvast aastast tuleks põllumehed oma maksetega ise toime, kui riik täidaks endale võetud kohustused.

“Riik ei pea panga ja põllumehe suhetesse sekkuma,” sõnas Kreegipuu. Tema teada on juba praegu neid, kes on suuremas hädas, kuid tuleksid toime, kui saaksid arvestada riigi poolt lubatud toetusega.

Põllumajandustehnika maaletooja OÜ Alvoro juhatuse liige Mati Põldroos ütles, et põllutehnika müügil on praegu vaiksem aeg, kuid see on sel aastaajal tavaline.

“Oodatatakse toetuste taotlustele vastuseid,” selgitas Põldroos. “Vilja hind on praegu nii madal, et kõik püüavad seda lausa kramplikult säilitada tulusama müügivõimaluseni. Kuna me ise sõltume ju ka oma klientide käekäigust, siis aitame ja tuleme vastu nii kuidas võimalik.”

Kuidas näevad olukorda pangad, loe siit