Maksuamet saab viimaks uue juhi

 (45)
Valdur Laid
Valdur LaidFoto: Tanel Meos

Ligi kolm kuud ilma peadirektorita olnud maksuameti uueks juhiks saab endine telekomisektori tippjuht Valdur Laid.

Konkurss uue juhi leidmiseks kukkus isegi pikendatud tähtajaga esimesel korral läbi ning teisel ringil jõudis riigikantselei juures töötav tippjuhtide valikukomisjon kahe kandidaadiga lõppvooru alles märtsi lõpuks. Siis esitaski komisjon Telia endise tippjuhi Valdur Laidi nime rahandusminister Sven Sestrile ning nüüd, mitu nädalat hiljem kinnitas ministeerium ka enda poolt Laidi sobivust.

Eelmine juht Marek Helm lahkus tööle erasektorisse, IT-firma Nortali juurde tööle jaanuari keskpaigast.

Loe pikemalt homsest Eesti Päevalehest!

„ Valdur Laid on juhtinud tipptasemel telekommunikatsiooniettevõtteid ja saab erasektorist kaasa tuua kõrgetasemelisi teadmisi ja oskusi. Parimaid erasektori kogemusi kasutades sobib Laid väga hästi edasi arendama Eesti avaliku sektori üht olulisemat asutust,“ kommenteeris valikut rahandusminister Sven Sester.

Valdur Laidi sõnul on oluline MTA ja ettevõtete senise hea koostöö jätkumine. „Maksu- ja tolliameti ülesanne on lisaks kontrollifunktsioonile olla ettevõtjate jaoks nõustav partner, kes annab kindlustunde, et maksu- ja tolliasjadega on kõik korras. Selleks saab amet pakkuda rohkem tuge nõustamise näol, paindlikke makselahendusi ning ülevaateid oma sektori maksuasjadest. Samal ajal aitab koostöö leida ettevõtlusest paremini üles ka puudujäägid võrdse konkurentsi tagamisel,“ ütles Laid.

Seotud lood:

„Inimeste harjumuste muutus digitaalsete teenuste kasutamisel tähendab ameti jaoks ka seda, et need e-süsteemid, mis viimased 15 aastat kliente hästi teenindanud on, vajavad uuesti ülesehitamist. Aastaks 2020 valmiv uus e-MTA peab olema ülevaatlik ning lihtne, et teenindada kiirelt ja mugavalt inimesi nii Eestis kui ka välismaal,“ lisas Laid.

Valdur Laidil on enam kui 20-aastane juhtimiskogemus telekommunikatsiooni-, finants- ja avalikust sektorist, millest üle 10 aasta suurettevõtte tippjuhina Eestis ja Soomes. Viimased viis aastat töötas Laid Soomes sealses Telia grupi ettevõttes Sonera, sealhulgas alates 2014. aastast Sonera juhina. Varem töötas Laid Elioni Ettevõtted ASi juhatuses, millest kaheksa aastat juhatuse esimehena, ning enne seda Eesti Pangas, sealhulgas neli aastat juhatuse liikmena.

Laid on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna cum laude ning omab Lausanne´is asuva IMD ärijuhtimise magistrikraadi (MBA).