Maksuameti idee: vähendame korralikel ettevõtetel aruandekohustust

 (37)
Maksu- ja Tolliameti peadirektor Marek Helm
Maksu- ja Tolliameti peadirektor Marek HelmFoto: Rauno Volmar

Maksu- ja tolliamet kaalub ideed vabastada seni korralikult käitunud väikeettevõtted kohustusest esitada iga kuu aruandeid, kirjutab Äripäev.

Ettevõtetes tekitab see aga vastakaid tundeid.

Maksuameti peadirektor Marek Helm käis välja idee, et mõne aasta pärast ei pea kõik ettevõtted enam iga kuu maksuametile oma tegevusest aru andma. Nimelt on amet välja töötamas uut e-maksuameti visiooni, mille peamine eesmärk on vähendada ettevõtete rutiinseid toiminguid.

Üks võimalus on vabastada korralikult käituvad ettevõtted kohustusest esitada iga kuu deklaratsioone.

Marek Helm ütles Ärilehele eelmise aasta detsembris, et uue e-maksuameti loomine on järgmise kolme kuni viie aasta projekt.

"Idee on keerata ettevõtjate kohustus deklaratsioone esitada võimaluseks saada e-maksuameti kaudu majanduses, oma sektoris, oma piirkonna ettevõtluses ja palgaturul toimuva kohta infot reaalajas. Endiselt jääb meie ülesandeks kaitsta maksusaladust, aga peale selle me anname e-maksuameti ettevõtjale – palun, toimetage! Ettevõtja saab ise määrata, milliseid üldistatud andmeid ta tahab saada ja milliseid näidata oma välispartneritele, et nad saaksid veenduda Eesti ettevõtte usaldusvääruses ja majanduskeskkonna toimimises," tutvustas Helm MTA visiooni.