„Maksuaugu osakaal on viimaste aastate jooksul kahanenud enam kui poole võrra. Kui veel 2013. aastal oli kokku kogutud maksude osakaal alla 90 protsendi võimalikust maksutulust, siis viimaste numbrite järgi tasusid maksumaksjad võimalikust maksutulust üle 95 protsendi,“ ütles Laid.

Maksukahju on eelkõige aidanud vähendada Eesti ettevõtete kiirenenud käivete ning palkade kasv, kuid näiteks käibemaksukahjude tekitamisele on aidanud piiri panna ka õnnestunud kontrollimeetmed.

Peadirektori sõnul seisab suurima väljakutsena aga jätkuvalt ees ümbrikupalga maksmisega seotud probleemid. „Tahame selles valdkonnas järgmiste aastate jooksul näha sarnast hüpet nagu üldise maksuaugu vähenemise puhul – ümbrikupalga saajate osakaalu kavatseme kahandada praeguselt 8-10 protsendilt 4-5 protsendini aastaks 2021,“ ütles Laid.

Teise olulise fookusena on MTA jaoks võitlus kuritegevusega ning salaturu vähendamine. Eelkõige tähendab see maksukuritegevuse ja aktsiisikaupade ebaseadusliku sisseveo operatiivset tõkestamist, kuid ka salakauba edasimüüjate tegevuse pärssimist.