Mandri ja saarte vahel parvlaevaga sõitjate arv püstitas uue rekordi

 (6)
Parvlaev Piret oli jaanuarikuus kõige töökam TS Laevade laev.
Parvlaev Piret oli jaanuarikuus kõige töökam TS Laevade laev.Foto: Priit Simson

Mandri ja suursaarte vahelise parvlaevaühenduse eest vastutava TS Laevade reisijate arv püstitas jaanuaris viimase aasta arvestuses 2,4 miljoniga uue rekordi.

Tallinna Sadama tütarfirma TS Laevad OÜ teenindas jaanuaris kokku 116 488 reisijat ning viis üle 57 730 sõidukit, mida on võrreldes eelmise aasta sama ajaga vastavalt 10% ja 13% rohkem. 12 kuu arvestuses ületati esmakordselt ka 2,4 miljoni reisija piir, teatas ettevõte. Jaanuaris toimusid kõik TS Laevade reisid plaanipäraselt ning 98,8% kõikidest jaanuarikuu reisidest väljusid õigeaegselt.

TS Laevade juhatuse esimehe Jaak Kaabeli sõnul aitas reisijate numbrit kasvatada mõnevõrra suurem reiside arv, kuid nii suur kasv tuli positiivse üllatusena. „Virtsu-Kuivastu liinil kasvas reiside arv ainult 1%, kuid reisijate arv 9% ja sõidukite arv lausa 12%. Võimalik, et tänu mittetalvistele teeoludele võetakse reis meelsamini ette,“ märkis ta.

Hiiumaa liinil kasvas reiside arv võrreldes eelmise aasta jaanuariga 18%, kuid reisinõudluse kasv ei tulnud kaasa reiside arvu kasvuga, siiski väike kosumine oli ka Rohuküla-Heltermaa liini reisijate ja sõidukite arvu osas. Kokku teenindas ettevõte jaanuaris Virtsu-Kuivastu liinil 87 674 reisijat ja vedasime üle 42 725 sõidukit, Rohuküla-Heltermaa liinil aga vastavalt 28 814 reisijat ja 15 005 sõidukit.

„Meie parvlaevadest oli jaanuaris töökaim Piret, kes püstitas ühe laeva ühe kuu reiside rekordi tehes jaanuaris kokku 937 reisi. Pireti suurem töömaht tuleneb sellest, et hetkel on käimas parvlaeva Tõll ümberehitus keskkonnasõbralikuks hübriidlaevaks ning Tõll teeb seetõttu vähem ja Piret rohkem reise,“ lisas Kaabel.

TS Laevade viimase 12 kuu ehk perioodi veebruar 2019 kuni jaanuar 2020 reisijate arv ületas jaanuari lõpuks esmakordselt 2,4 miljoni piiri kasvades 2 406 824 reisijani.