Marek Helm: vaatlused ei kao kuhugi, probleem oli kommunikatsioonis

 (18)
Maksu- ja Tolliameti peadirektor Marek Helm
Maksu- ja Tolliameti peadirektor Marek HelmFoto: Rauno Volmar

Veebruaris rahandusministrile lahkumisavalduse esitanud, ent seejärel ümber mõelnud maksu- ja tolliameti juht Marek Helm kinnitab, et vaatlus ei kao MTA töömeetodite seast ning ka suurt poleemikat tekitanud autode kasutamist tahetakse edaspidi ikkagi kontrollida.

Helm möönis, et kui MTA hakkas autosid esimest korda vaatluse teel kontrollima, tuli see ettevõtjatele ikkagi üllatusena. "Ju siis seda selgitust jäi meie poolt väheseks, et sellisel viisil selle seaduse kontroll algab."

Ta ei arva, et autode kontrollimist koordineerinud keskastme juht oleks liiale läinud. "Aga kommunikatsiooni mõistes, ma arvan, me eksisime. Ma arvan, et võibolla kui oleksime rääkinud, et näiteks järgmisest nädalast alustame sellise kontrollimisega, oleks kõik olnud ette teada, ühiskond oleks saanud selle mõttega harjuda. Siis oleks olukord teine, ma arvan," märkis ta.

Eelmisel nädalalal kohtusid MTA ja rahandusministeeriumi esindajad selles küsimuses etevõtjatega ja kohtumisi tuleb ilmselt veel. "Mida me plaanime teha, on ettevõtjatele seletada selle seaduse täitmise kontrollimise erinevaid viise ja võimalusi," ütles Helm.

Vaata videointervjuud Marek Helmiga ERR-i portaalist.