Margus Uudam: iduettevõtetesse on vaja rohkem üle 35-aastaseid

 (11)
Margus Uudam: iduettevõtetesse on vaja rohkem üle 35-aastaseid
Foto: Meisi Volt

Eesti Riskikapitali Assotsiatsiooni juht Margus Uudami sõnul otsib riskikapital iduettevõtete puhul juba üle 35-aastaseid kogenuid ettevõtjaid, kel oleks juhtimiskogemus, teadmised oma sektorist ja isiklik kontaktvõrgustik.

Iduettevõtte eduvõimalus kasvada rahvusvaheliselt skaleeruvaks ettevõtteks on niigi kaduvväike, seepärast ongi vaja inimesi, kes on teatava aja töötanud ja kogemusi kogunud kuskil suurettevõttes, ütles Uudam teisipäeval Arengufondi ja riigikogu majanduskomisjoni korraldatud seminaril, vahendas BNS.

Seda sihtgruppi aga iseloomustab madal riskijulgus ning valmidus hakata pigem konsultandiks kui oma ettevõttega alustada, tõi Uudam välja. "Küsimus on selles, et kuidas aktiviseerida inimesi enne, kui nad otsustavad karjääri lõpuni palgatööle jääda," ütles Uudam.

Teise probleemina innovatiivsete ettevõtete kasvamisel tõi Uudam välja heade rahvusvaheliste tegevjuhtide leidmise raskused. "Muidugi on see kallis, otsimine üksi maksab 50 000 ja aastapalk on samuti 200 000," rääkis ta.

Võimaliku lahendusena pakkus Uudam välja erainkubaatori idee, mis koonduks ümber äriinglite ning mentorite ja kuhu meelitada just üle 35-aastaseid professionaalse töökogemusega inimesi.