Maris Jesse laseb uurida vendade Linnamäede tegevust ravimiturul

 (54)
Ravimid. Foto on illustratiivne.
Ravimid. Foto on illustratiivne.Foto: Andres Putting

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse palub konkurentsiametil uurida, milliste hindadega vendade Margus Linnamäe ja Aivar Linnamäe firmad teevad ravimite hulgimüügiturul tehinguid ning anda hinnang, kas nad kuritarvitavad oma turgu valitsevat seisundit, kirjutab Õhtuleht.

„Sotsiaalministeerium on täheldanud, et Apteekide Koostöö Hulgimüük OÜ on töötajate arvu arvestades ebaproportsionaalselt suure turumahuga, võrreldes teiste ravimite hulgimüügiga tegelevate ettevõtetega," kirjutas Jesse 11. septembril konkurentsiametile saadetud kirjas, kus palus ametil hinnata Apteekide Koostöö Hulgimüük OÜ seotust teiste ravimite hulgimüügiga tegelevate ettevõtetega (sh ka sisseostetavate põhiteenuste kaudu) ning anda hinnang, kas teenuseid ostetakse võrreldavate turuhindadega.

Jesse palub ametilt hinnangut, kas on olemas risk, et teenuste sisseostu kaudu seotud ettevõtjate vahel ei esine tegelikku konkurentsiolukorda ning kas seetõttu võib olla oht, et turul on läbi omavahelise tiheda seotuse ja kokkulepete turgu valitsevas seisundis ettevõtjad.

Loe pikemalt Õhtulehest.