Maris Lauri Die Weltile: jääb mulje, et ainult kreeklased kannatavad

 (95)
Maris Lauri
Maris LauriFoto: Rauno Volmar

Eesti langes ise finantskriisi ohvriks, kuid võtab nüüd osa Kreeka abistamisest, kirjutab Saksa ajaleht Die Welt, tsiteerides rahandusminister Maris Laurit, kelle sõnul jääb mulje, et ainult kreeklased kannatavad.

Lauri on oma ametis uus ning on arusaadav, et ta hoidis end teiste euroala riikide mõjukate rahandusministrite seltskonnas veidi tagasi. Kui aga Kreeka rahandusminister Yanis Varoufakis kaks nädalat tagasi ühel eurogrupi istungil Brüsselis olukorda oma riigis „humanitaarkriisiks“ nimetas, sekkus Lauri osavõtnute sõnul jõuliselt, kirjutab Die Welt.

Seda episoodi Lauri Saksa lehele ei kommenteerinud, kuid ütles: „Kreekal on raske, ma mõistan seda. Aga see ei ole mingi humanitaarkriis.“ Selliseid sõnu tuleks säästa tõsiste kriiside jaoks nagu on Malis, Sudaanis või Süürias.

Baltlasi ärritab eriti, et Kreeka on nii jäikadel seisukohtadel, sest need riigid on endiselt suhteliselt vaesed, kirjutab Die Welt. „Eurogrupi kohtumine eelmisel nädalal oli väga emotsionaalne,“ ütles Lauri. „Tekkis mulje, et ainult nemad kannatavad ja teised mitte. Võrreldes meie majandusnäitajatega on Eesti ilmselt suurimate Kreekale abi andjate hulgas.“