Martin Helme USAs: Eesti pangad võivad saada miljardilised trahvid, riik tahab seda oma eelarvesse

 (295)
Nasdaqi tervitus Martin Helmele
Nasdaqi tervitus Martin HelmeleFoto: Martin Helme

Rahandusminister Martin Helme arutas eile New Yorgis küsimust, kuidas tagada Ameerika võimude poolt algatatud rahapesu-uurimise tulemusena Eesti pankadelt tõenäoliselt väljamõistetava ülisuure trahviraha laekumine Eesti eelarvesse.

"Hommikul arutasin ühes rahvusvahelises advokaadibüroos, kuidas tagada, et Ameerika võimude poolt algatatud uurimised meie pankade rahapesu rikkumistes, mis lõpevad väga tõenäoliselt ülisuurte trahvidega, toimuks nii, et me oleks protsessis kogu aeg kaasatud ning valdav osa trahvist laekuks lõpuks Eesti eelarvesse," kirjutas Helme seitse tundi tagasi oma Facebooki seinal.

"Lõpuks on kõige suurem kahju tekitatud Eesti mainele ja majandusele. Me räägime minimaalselt sadadest miljonitest, võimalik, et miljarditest," lisas rahandusminister.

Eile lõuna ajal külastas Martin Helme New Yorgi börsi Nasdaqi peakorterit, et rääkida Eesti kapitalituru arendamisest ning plaanitavatest riigifirmade IPOdest.

"Lahked võõrustajad olid teinud mulle visiidi puhul pahviks lööva üllatuse, pannes oma peakorteri seinal olevale hiigelekraanile tervituse. Jah, see on seesama New Yorgi Times Square, linna kõige ikoonilisem ja tihedam peaväljak. Me võime ju üritada välja arvutada, mida selline reklaam rahas maksab, aga see on tegelikult võimatu. See on lihtsalt hindamatu positiivne reklaam Eestile! Öelge veel, et me teeme Eesti mainele maailmas kahju. Makske kinni või tehke järgi, oravad," kirjutas Helme oma Facebooki seinal.