Maruvihane töötav pensionär: Eesti Vabariik 100 on orjariigi pidu katku ajal, kus orjariigi pidajad ei häbene klaase kokku lüüa

 (906)
Käed
Foto on illustreeriv.Foto: Argo Ingver

Ärileht kutsus reedel töötavaid pensionäre üles avaldama, kui palju nad uue tulumaksusüsteemiga võitnud või kaotanud on. Meiega on ühendust võtnud kümned inimesed, kellest vaid 2-3 on sellised, kes olukorrast võiduga on välja tulnud. Keskerakondlane Enn Eesmaa ütles eile Delfile antud kommentaaris, et suur osa töötavatest pensionäridest peavadki nüüd solidaarsemad olema ning endast nõrgemaid toetama. On kuidas on, aga sõpru uus valitsus uue süsteemiga kindlasti juurde ei võida. Üks töötav pensionär võtab ehk kõige paremini kokku selle, mida need inimesed alates jaanuarikuust tunnevad.

"Kaotasin oma pensionist 90 eurot. Olen töötav pensionär juba 4 aastat. Olen töötaja, kelle töötasu kuude lõikes kõigub ja seepärast pole võimalik seda ka aasta peale ette arvutada. Kuna mul puudub raamatupidaja haridus, siis olen nördinud, et pean ise raamatupidaja tööd tegema. Andke andeks, aga kas raamatupidaja ehk tuleks ka minu eest meditsiinitööd tegema kui haigeks jään?" küsib Juta (õige nimi toimetusele teada).

Ta jätkab, et sotsiaalkindlustusameti kodulehel ja ajakirjanduses toodud näited ja selgitused on eksitavad ja et igal inimesel peaks olema võimalus lihtsalt teha isiklikku arvestust, mille teostab arvutiprogramm.

„Annan riigile ka oma palgast tulumaksu ning alates esimesest eurost. Igaks juhuks. Eks siis pärast ole näha, kas midagi üldse tagasi saab. Ausalt öeldes kahtlus jääb. Ma saan aru, kui see olekski palgast maha arvatud, aga pension on minu välja teenitud tasu elutöö eest," on ta nördinud.

Seotud lood:

Juta paneb lõpus täiest südamest, et Eesti 100 on orjariigi pidu katku ajal, kus orjapidajad ei häbene klaase kokku lüüa, endal irve näol.

„Minu jaoks on see kadunud Eesti. Häbi on vanaisa ees, kes käis vabadussõjas ja jäi elama, surmani südames lootus näha vaba Eestit!"

Loe ka:

Reaalsus pani paraja paugu: töötavad pensionärid said jaanuaris väga halva uudise. Kui palju nad kaotasid?

PUUST ja PUNASEKS: kas olukord on ikka nii kriitiline? Mida töötav pensionär tegema ja teadma peab?

Töötav pensionär: "aitäh", Keskerakond, väiksema pensioni eest!