May tagasiastumise teade pani naela kõikuma ja iirlased kartma


Briti naelad.
Briti naelad.Foto: Scanpix/ BENOIT TESSIER, REUTERS

Briti peaministri Theresa May teade tagasiastumisest lõi reedel naelsterlingi kõikuma, samas kui aktsiaturud taastusid pärast seda, kui USA president Donald Trump võttis kaubandussõjas Hiinaga lepitava tooni.

Nael kukkus May teate järel korra alla 1,27 dollari, kuid ei langenud siiski neljapäevasele nelja kuu madalaimale tasemele, edastab ERR Uudised.

Valuutakauplejate sõnul on naela hinnas peaministri lahkumine juba kajastunud.

"Nael kõigub siia ja sinna, aga see ei liigu kuhugi eriti kiiresti," ütles Forex.comi analüütik Fawad Razaqzada AFP-le. "Palju sõltub sellest, kes tooride järgmiseks liidriks saab."

Naela võib taas langusesse viia see, kui May järeltulijaks valitakse käremeelne Brexiti pooldaja ja endine välisminister Boris Johnson, keda peetakse praegu favoriidiks.

Reitinguagentuur Moody's hoiatas, et teade May lahkumisest suurendab ebakindlust Brexiti ümber ja ohtu, et Ühendkuningriik lahkub Euroopa Liidust leppeta.

Mujal Euroopas taastusid suuremad aktsiaturud neljapäevasest müügilainest, mille käivitas Hiina-USA kaubandussõja eskaleerumine ja mure globaalse majanduse pärast.

Seotud lood:

Meeleolu paranes, kui Trump teatas, et kaubandustülis on "hea võimalus" leppeni jõuda ja, et kokkulepe võib sisaldada ka telekomihiidu Huaweid.

Briti peaministri Theresa May tagasiastumine võib Iirimaale ohtlikuks kujuneda, sest tema järeltulija võib Ühendkuningriigi Euroopa Liidust leppeta välja viia, hoiatas Iiri peaminister Leo Varadkar reedel.