McDonald’s avab takistuste kiuste Siberis uusi restorane

 (9)
McDonald’s avab takistuste kiuste Siberis uusi restorane
Scanpix/RIA Novosti

Ameerika kiirtoidukett McDonald’s avas Novosibirskis oma teise restorani ega kavatse loobuda oma laienemisplaanidest Siberis, kinnitas ettevõte esindaja RIA Novostile.

Venemaa tarbijakaitseamet Rospotrebnadzor andis käsu sulgeda neli maailma suurima kiirtoiduketi McDonald's restorani Moskva kesklinnas, süüdistades toiduketti „mitmetes haldusrikkumistes“. Vene meedia teatel on see aga alles algus, sest ka kiirtoiduketi ülejäänud 429 restorani on uurimise all, kuna Rospotrebnadzor väidab, et McDonald'si tooted ei vasta seal kehtestatud tervisenõuetele ning kubisevad "mittevastavustest kvaliteedi ja ohutuse" vallas.

See Mc Donalds’it aga ei heiduta.

„Jah, me avasime Novosibirskis uue restorani. McDonald’si plaanides ei ole midagi muutunud,“ kinnitas ettevõte esindaja.

Esimene restoran Novosibirskis avati selle aasta juulis. Varasemalt avaldatud plaanide järgi tahab ettevõte selle aasta lõpuks avada kolm restorani Novosibirskis ja kaks Omskis. Lähiaastate perspektiivis on söögikohtade avamine Tomskis ja Krasnodaris.

Rospotrebnadzorist öeldi, et Mc Donald’si Novosibirski restoranide kontrollimine on juba plaani võetud.
Esimene McDonald’si restoran Venemaal avati 1990. aastal Moskvas Puškini väljakul. Ettevõtte  kiirtoidurestoranides Venemaal teenindatakse iga päev umbes miljon klienti.