Meediagruppide ühinemine sai teoks

 (2)
Meediagruppide ühinemine sai teoks
----

Täna kirjutasid Ekspress Grupi juhatuse esimees Gunnar Kobin ja Eesti Meedia juhatuse esimees Mart Kadastik alla lepingule, mis näeb ette kahe uue aktsiaseltsi – SL Õhtuleht ja Ajakirjade Kirjastus – asutamise.

Mõlema ettevõtte aktsiad jagunevad võrdselt (50:50) Eesti Meedia ja Ekspress Grupi vahel. Lisaks on pooled otsustanud alustada koostööd ka väljaannete kojukande ja üksikmüügi alal. Sel eesmärgil omandas Ekspress Grupp 50% Eesti Meediale kuulunud väljaannete kojukande ettevõttest Express Post.

Lepingu kohaselt hakkab alates juulist ilmuma ajaleht SL Õhtuleht, mis toetub senise Sõnumilehe ja Õhtulehe tugevamatele külgedele. SL Õhtuleht püüab lugejaile pakkuda eelkõige huvitavat informatsiooni ja meelelahutust, kuid ei loobu ka sotsiaalsetest teemadest. Uue lehe sisu arvestab maksimaalselt mõlema ühinenud ajalehe lugejate huvisid.

Senistele Õhtulehe ja Sõnumilehe tellijatele saadetakse edaspidi uut lehte.

Õhtulehe tiraazh on 40 ja Sõnumilehel 30 tuhat ekspemplari. SL Õhtulehele prognoosivad asutajad ligi 50 tuhandelist tiraazhi. 1999. aastal olid Õhtulehe ja Sõnumilehe kahjumid kokku üle 35 miljoni krooni, ühisettevõte peaks kasumisse jõudma 2001.aastal.

Uue ettevõtte juhatuse esimeheks on valitud senine AS Sõnumileht peadirektor Priit Leito, SL Õhtulehe peatoimetajaks saab praegune Õhtulehe peatoimetaja Väino Koorberg. Peatoimetaja asetäitjana asub tööle senine Sõnumilehe peatoimetaja Urmo Soonvald. Uue lehe toimetus koostatakse mõlema toimetuse töötajatest. SL Õhtulehe toimetus asub tööle Õhtulehe praegustes ruumides.

AS Ajakirjade Kirjastus hakkab ühendama kahtekümmet ajakirja, mida seni on välja andnud Eesti Meediale kuuluv Eesti Ajakirjade Kirjastus ja Ekspress Grupile kuuluv Ajakirjade Grupp. Asutatava AS Ajakirjade Kirjastuse väljaannetest omavad kõige enam lugejaid Kroonika, Teleleht, Nädal, Seltskond, Eesti Naine ja Kodukiri. Ilmumist jätkavad kõik praegu ilmuvad, ka sarnase temaatikaga ajakirjad.

AS Ajakirjade Kirjastuse juhatuse esimeheks on valitud Ain Lausmaa, kes praegu töötab Ajakirjade Grupi peadirektorina. Ajakirjade toimetuste tegevust hakkab koordineerima Tiina Kruus, kes täna töötab meediadirektori ametikohal Eesti Ajakirjade Kirjastuses. Uue kirjastuse asupaigaks saab Maakri 23a valmiv büroohoone.

Lähemate nädalate jooksul peavad mõlema uue kirjastusettevõtte juhid koostama ettevõtete juhtkonnad ning sõlmima oma töötajatega lepingud.

SL Õhtuleht nõukogu esimeheks saab Gunnar Kobin, Ajakirjade Kirjastuse nõukogu esimeheks Mart Kadastik.