Meelis Lao firma pettis riiki 7 miljoni krooniga

 (41)
Meelis Lao firma pettis riiki 7 miljoni krooniga
Päevaleht/Pressifoto, Marko Mumm

Skandaalse kuulsusega ärimehe Meelis Lao firma ML Investments Group peab riigile maksma miljoneid kroone käibe- ja tulumaksu, sest riigikohus ei võtnud tema firma esindaja kaebust arutusele ning osaühingu suhtes langetatud kohtuotsus jõustus.

Tallinna halduskohtu otsus jõustus eelmisel nädalal ning selle otsuse kohaselt peab ML Investments Group riigile täiendavalt tasuma 4 260 100 krooni käibemaksu ja 2 638 757 krooni tulumaksu, ütles ERR-i uudisteportaalile maksu- ja tolliameti meediasuhete peaspetsialist Annely Erm.

Maksuhaldur tuvastas 2007. aastal 6,9 miljoni kroonise maksupettuse, kus riiki üritati petta fiktiivsete arvetega. Nii esitas üks osaühing OÜ-le ML Investments Group tasumiseks arveid tehingute eest, mis tegelikkuses ei toimunud.

Halduskohus jättis mullu 24. septembril jõusse MTA Põhja maksu- ja tollikeskuse poolt ML Investments Groupile tehtud maksuotsuse. Tänavu 29. mail jättis halduskohtu otsuse jõusse ka Tallinna ringkonnakohus ning 10. septembril ei võtnud riigikohus firma kaebust arutusele.

Ajakirjanduse andmetel tegeleb Lao firma ML Investments Group Venemaal naftapuuraukudele investorite otsimise ja võlgade tagasisaamisega.