Merko ehitab Põhja-Tallinnasse 96 korterit


1. märtsil sõlmitud lepingu kohaselt ehitab ja korraldab Merko Ehitus kaasfinantseerimise Arco Vara poolt tellitud 96 korteriga nelja kortermaja ehituseks Kodukolde elamurajoonis, lepingu orienteeruv maksumus on 80 miljonit krooni. Korterite müügiga hakkavad tegelema mõlemad ettevõtted.


Ettevõtete teatel valmivad esimesed kaks kortermaja 2011 aasta kevadeks, projekti tellijaks on Arco Vara kontserni kuuluv AS Kolde. Projekti kogumaksumus on 80 miljonit krooni, Merko Ehitus tagab ehitustöödele kaasfinantseeringu algselt 40 miljoni krooni ulatuses.

AS Kolde juhatuse liikme Veiko Taevere sõnul on kortermajades kokku 9 erinevat tüüpi ühe- kuni neljatoalist korterit. „Kodukolde elamurajooni konkurentsieeliseks on avaliku supelranna ja parkmetsa vahetu lähedus, lisaks hea transpordiühendus ning lähedus kesklinnale. Kodukolde uus järk on üle pika aja Arco Vara uus arendusprojekt ja meil on hea meel, et Merko Ehitus nõustus selles kaasa lööma,“ lisas Taevere.

AS Merko Ehitus elamuehitusdivisjoni direktori Tiit Kuusiku sõnul usub ettevõte Kodukolde projekti potentsiaali. „Merko jaoks on korteriturule investeerimise peamiseks kriteeriumiks asukoht ja me oleme veendunud, et kvaliteetselt ehitatud ning heas piirkonnas korteritele on täna turul ostja olemas. Viimast kinnitab ka Merko enda, Kesklinna ja Kriistine linnaosades arendatavate korterite suhtes juba täna näidatav huvi,“ ütles Kuusik.

Merko ja Arco Vara koostöös valmivad neli kortermaja on osa Merko poolt eraldatud 300 miljoni krooni suurusest investeerimisprogrammist, mille ettevõte eraldas möödunud aastal atraktiivsetesse kinnisvaraprojektidesse sisenemiseks.