Merko Ehitus maksab aktsionäridele üle 7 miljoni euro dividende

 (1)
Pannakse pidulikult nurgakivi Lasnamäele kerkivale Tondiraba polüfunktsionaalsele jäähallile
Pannakse pidulikult nurgakivi Lasnamäele kerkivale Tondiraba polüfunktsionaalsele jäähallileFoto: Martin Dremljuga

Täna peetud AS Merko Ehitus aktsionäride korraline üldkoosolek otsustas kinnitada eelmise majandusaasta puhaskasum 12 416 623 eurot ja maksta eelnevate perioodide puhaskasumist aktsionäridele dividendidena välja kokku 7 257 000 eurot, mis on 0,41 eurot ühe aktsia kohta, teatas ettevõte börsile.

Üldkoosolek otsustas ka vähendada aktsiakapitali 0,23 eurot ühe aktsia kohta ning kinnitada AS-i Merko Ehitus audiitoriks 2015–2017 majandusaastateks audiitorühing AS PricewaterhouseCoopers.

Kuigi Merko Ehitus suutis 2014. aasta keerulises turuolukorras kasumit kasvatada, avaldavad ehitusettevõtete 2015. ja 2016. aasta tulemustele mõju tellimuste vähenenud mahud, hinnakonkurentsi surve marginaalidele ja suurenenud lepingulised riskid, märgitakse teates.

AS-i Merko Ehitus juhatus jääb muutlikes oludes saavutatud 2014. aasta majandustulemustega rahule, seda eelkõige paranenud kasumlikkuse, Läti ja Leedu müügitulude kasvu ning Eesti korterite müügi osas. Samas on uute ehitustellimuste maht Balti turul alates 2014. aastast järk-järgult langenud, seda eriti insenerrajatiste valdkonnas, tingituna Euroopa Liidu rahastusega projektide vähenemisest. Lisaks mõjutab eratellijate aktiivsust ärikinnisvara arendusel madal majanduskasv ning vähenenud investeerimiskindlus, samuti napib arendajatel sageli omakapitali. See pikendab ehitusobjektide ettevalmistusperioodi ja mõjutab negatiivselt tellimuste mahtu büroo-, kaubandus-, tootmis- ja teiste ärihoonete valdkonnas.

Seotud lood:

Ehitusturu edasised kasvuperspektiivid sõltuvad paljuski uute riigihangete käivitamise kiirusest, kus prognoosime teatavat elavnemist alates 2016. aastast. Riigitellimuste vähenemisest tulenevalt on kõigis kolmes Balti riigis meie prioriteediks koostöö eratellijatega, kellele tahame pakkuda kvaliteetseid ja optimaalseid ehituslahendusi, efektiivset ehitusprotsessi ja kindlust objektide tähtaegse valmimise osas. 2015. aastal näeme kasvuvõimalusi Leedus ning ootame hangete mahtude jäämist samale tasemele elektriehituse valdkonnas, kus need sõltuvad põhi- ja jaotusvõrgu ettevõtete investeeringutest,” ütles AS-i Merko Ehitus juhatuse esimees Andres Trink.

Balti korteriturg näitab Trinki sõnul peale viimase kolme aasta kiiret kasvu stabiliseerumise märke. „Meie hinnangul püsib nõudlus hea elukeskkonna ja kvaliteetselt ehitatud elamispinna järele, mida oma klientidele jätkuvalt pakume. Korteriturgu toetab ka madal intressitase, suhteliselt stabiilsed ehitushinnad ja elanike säästude kasv. Sellest tulenevalt on elamuehituse valdkond jätkuvalt meie fookuses ja käesoleval aastal plaanime oma arendusprojektidesse Balti riikides investeerida 45-50 miljonit eurot,“ lisas Trink.

Trinki sõnul kajastuvad tellimuste vähenenud mahud, hinnakonkurentsi surve marginaalidele ja suurenenud lepingulised riskid ehitusettevõtete 2015. ja 2016. aasta tulemustes. „Kuna nõudluse tase Balti ehitusturul jääb lähema paari aasta jooksul nõrgaks, on kuluefektiivsus ja paindlikkus turuolukorra muutustele reageerimisel ehitusettevõtetele järjest olulisem,“ lisas ta.