Metsaühistu hoiatab metsaomanikke kelmide eest

 (24)
Mets
MetsFoto: Anni Õnneleid

Andmekaitse inspektsioon teatas sel nädalal, et metsaomanikke kimbutavad õhtuti agressiivsed helistajad, kes püüavad omanikke survestada oma metsa maha müüma. Metsaomanik võib aga kelmide tõttu kaotada tuhandeid eurosid, kirjutab Lääne Elu.

Tegemist ei ole juhuslikult valitud numbritega – helistajale on tavaliselt teada nii metsaomaniku nimi kui ka info talle kuuluva metsa kohta.

„Selliseid kõnesid saavad läänlased iga päev, aga igaüks ju meie poole ei pöördu. Kord nädalas tuleb ikka mõni Läänemaa metsaomanik agressiivse ostukõne pärast,” ütles Läänemaa metsaühistu tegevjuht Mikk Link. „Probleem on olnud ka varem, aga just nüüd on uus laine.”

Tänavu kevadel otsis Läänemaa metsaühistult abi Nõva vanaproua, kes oli halva lepingu tõttu kaotamas tuhandeid eurosid. Naisele pakuti maa kasutusvalduse lepingut, millega ta teeninuks 6000 eurot, samal ajal kui maal kasvanud metsa hind oli vähemalt 22 000 eurot.

Halb hind pole veel kõik. „Kasutusvalduse leping annab õiguse maa peal majandustegevusega tegelda. Metsandusega tekib see probleem, et kasutaja
teeb omaniku maa metsast tühjaks, aga asemele metsa ei istuta ja
tekitatud kahju,näiteks naabrite maale jäävaid lõhutud teid ei korva,” sõnas ta.

Pikemalt saab lugeda Lääne Elu paberlehest.