Michal Ossinovski süüdistusest: ära kurjusta, tee hoopis üks külm kali

 (88)
Reformierakonna volikogu algus
Reformierakonna volikogu algusFoto: Ilmar Saabas

LP-le antud intervjuus süüdistas Jevgeni Ossinovski Kristen Michalit, et too on ühe alkoholitootja käepikendus. Michali sõnul võtab ta sellist juttu pigem komplimendina.

"Ossinovski kurjustamine meenutab mulle aegu, kus valitsejad võisid rahvast vahetada, kui rahvas ei vastanud nende ootustele. Täna saavad kõik Eestis, Lätis ja Soomes peale rallipaar Ratas - Ossinovski aru, et selle valitsuse aktsiisiralli on toonud kaasa kaks kurba fakti. Esiteks, aastas kaotame kogukahjudena sadakond miljonit maksudena Lätti ja teiseks, Eesti rahva tervise kahjuks on alkoholitarbimine kasvanud. Eelmiste valitsuste ajal oli alkoholitarbimine jätkuvas languses ning riik polnud nii rumal, et tõsta õlleaktsiisi järsult 70% ja saata kahe Eesti Rahva Muuseumi jagu raha Läti riigikassase. Aktsiise tuleb alandada, järgmises valitsuses seda teeme," ütles Michal.

"Enda kohta öeldut võtan muidugi komplimendina. Majandusministrina kuulsin temalt samu süüdistusi, et eelistan rahva tervet mõistust ja ettevõtjate arvamusi Ossinovski ja sotside soovidele alkopoliitikas või soovis maa täita tihedalt riiklike üürikorteritega. Selline arm kaunistab parempoolset, aitüma Jevgeni. Palava ilmaga, ära kurjusta Eesti inimestega, tee hoopis üks külm kali, ja kui jutt eelistustele läks, minu lemmik on A Le Coq Imperial kali. Hästi külmalt loomulikult. Soovitaks jalgpalli ka, aga mine tea, järsku solvub mõeldes Eesti suurima staadioni nime peale," sõnas Michal.