Microsoft võtab vähiravi arendamise tõsiselt ette

 (5)
Microsoft võtab vähiravi arendamise tõsiselt ette
Microsofti operatsioonisüsteemi Windows logo.Foto: REUTERS/SHANNON STAPLETON

Microsofti hinnangul on vähk inimese kehas nagu arvutiviirus arvutis ja tuleb hakata uurima, kuidas saaks kübermaailmast analoogiaid laenates kasvajatega võidelda.

USA tehnoloogiahiiu üks viimase aja suurem uurimisprojekt on seotud vähiraviga. Microsoft otsib vähiga võitlemiseks uusi võimalusi võttes appi arvutiteaduse, kirjutas News Corp Australia portaal.

Üks lähenemine kujutab endast näiteks seda, kuidas pannakse arvutid töötlema haiguslugude andmeid, et maailma tipponkoloogid saaksid kergemini ülevaate neis sisalduvast infost, mis omakorda võimaldab uute patsientide puhul jõuda kiiremini sobiva raviplaanini.

Kõige ulmelisem Microsofti meditsiinialane idee näeb ette olukorda, kus arstid saavad hakata programmeerima rakke, mis hakkaksid inimese kehas vähi ja teiste haigustega võitlema.

Arusaadavalt on see alles väga kauge tuleviku muusika ning on seega saanud endale ka vastava nime - "moonshot" (sõnapaar, mida kasutatakse inglise keeles teedrajavate, end tänastes tingimustes ebarealistlike leiutiste või plaanide iseloomustamiseks - toim).