Mihkelson: riik peaks loobuma osalusest Estonian Airis

 (7)
Mihkelson: riik peaks loobuma osalusest Estonian Airis
Pressifoto

Riigikogulase Marko Mihkelsoni sõnul peaks Eesti riik oma osaluse Estonian Airi müüma, sest SASi omanduses on lennufirma maine oluliselt kahjustunud.

Mihkelsoni sõnul on kunagi päris head mainet omanud Estonian Air paari viimase aastaga oma teenuses kõvasti järele andnud ning usalduse kaotanud, kirjutab poliitik oma blogis.

Mihkelsoni sõnul ei ole täna üllatav see, et "Eesti Õhu" lend hilineb, vaid hoopis see, et ta õigel ajal lahkub. “Vähemalt nime poolest rahvuslikult lennukompaniilt eeldaks enamat odavlennufirmale omasest käitumisest ja teenusepakkumisest,” ütles ta.

Mihkelsoni sõnul on Estonian Airi omanik SAS lennufirma kohati saatuse hooleks jätnud ning pole korduma kippuvate probleemide likvideerimiseks midagi ette võtnud. Tema sõnul ei ole ka sagedased juhtide muudatused tulemust andnud.

“Võib olla peaks riik oma osaluse Estonian Airis müüma ja ühes sellega ka taandama nimest osunduse Eestile. Sest praegu töötab lennukitel ilutsev märk "Welcome to Estonia" küll tagurpidises tähenduses,” arvas Mihkelson.