Miljardär Soros lõikas Brexiti tulemustelt kasu

 (17)
George Soros
George SorosFoto: Rauno Volmar

1992. aastal Briti valuuta naelsterlingi vastu panustamisega kuulsust kogunud miljardär George Soros ei spekuleerinud enne brittide neljapäevast hääletust naela vastu, kuid lõikas tänu Brexiti tulemustele kasu teistelt panustelt, kinnitas mehe pressiesindaja.

„George Soros ei spekuleerinud naela vastu, kui soovitas brittidel Euroopa Liitu jääda,“ kinnitas Sorose pressiesindaja Reutersile. „Tegelikult oli tal naelas pikk positsioon,“ lisas ta.

Tänu Sorose üldiselt positiivsele hinnangule maailmaturgudel toimuvale lõikas ta teistest investeeringutes kasu, lisas pressiesindaja.

85-aastane Soros on maailma üheks kasumlikumaks fondiks hinnatud riskifondi Soros Fund Management asutaja ja juht. Bloombergi andmetel on Sorose vara umbes 25 miljardit dollarit , mis teeb temast ühe maailma rikkaima inimese.
Miljardäri kõikidest finantstegevustest on kuulsaimad valuutaspekulatsioonid, millest omakorda kõige tuntum on panustamine Briti naela langusele 1992. aasta 16.septembril, mis kokkuvõttes tõi mehele miljard dollarit.

Äri kõrval tegeleb Soros ka aktiivselt heategevusega.