Miljardärist Zara poeketi suuromanik soovib poodide alt raha kätte saada


Miljardärist Zara poeketi suuromanik soovib poodide alt raha kätte saada
Barcelonas asuv Zara poodFoto: Scanpix/ Reuters

Zara poeketi omanik Hispaania jaekaupmees Inditex plaanib müüa Hispaanias 14 Zara poodi ja Portugalis kaks poodi ja võtta need pinnad 20 aastaks rendile, kirjutab Bloomberg. Müügi põhjuseks on internetikaubanduse võidukäik Hispaanias.

Maailma rikkuselt neljanda inimese Amancio Ortega asutatud Inditex soovib müüdavate poodide eest 400 miljonit eurot.

Esimesel poolaastal 11,7 miljardi eurose käibeni jõudnud Inditexi käibekasvu vedas internetis müük. Ettevõte eeldab, et Hispaania järgib muu Euroopa internetis ostmise trendi. Mullu oli Hispaania jaekaubanduse käibest internetis müügi osa kõigest kolm protsenti võrreldes Euroopa kaheksa protsendi ja Ühendkuningriigi 15 protsendiga.

„Seniks on Hispaania internetimüügilt aeglane, kuid lähiaasatel peaks toimuma kiire kasv, sest suhtumine internetis ostimisesse muutub,“ kirjutasid Aberdeen Standard Investmentsi kinnisvarainvesteeringute analüüsi juht Andrew Allen. „Me prognoosime, et Hispaanias kasvab internetis ostlemine kuni 2021. aastane keskmiselt 18 protsenti aastas võrreldes kogu Euroopa 12 protsendiga.“

Inditex asutati 1963. aastal naistele mõeldud taskukohaste hindadega õmblusärina, mis on tänaseks päevaks laienenud 94 riiki, kus ettevõttel on enam kui 7000 müügikohta.