„Tunnustame igal aastal üht suuremat ja üht väiksemat ettevõtet hea töökeskkonna loomise eest. Tunnustusega soovime tõsta esile ettevõtteid, kes lähenevad tööohutusele süsteemselt ja põhjalikult ning teevad selles vallas enam, kui seadus neilt ootab. Loodan, et eeskuju on nakkav ning innustab ka teisi ettevõtteid hindama, järgima ja edendama tööohutuskultuuri,“ ütles Tööinspektsiooni peadirektor Maret Maripuu.

„Tänavu on üheksa kuuga tööõnnetustes surma saanud 18 inimest. Need on surmad, mida saab ära hoida panustades töötervishoidu ning tööohutusse. Nii töötajatel kui ka tööandjatel on ühine kohustus ja vastutus astuda 21. sajandi töökulutuuri, kus elu ja tervis ei ole ohus,“ sõnas Tööinspektsiooni peadirektor Maret Maripuu.

Auhinnad võtsid vastu Harju Elekter Teletehnika juhatuse liige Andre Koit ning Saku Metalli töökeskkonna- ja personalispetsialist Vladimir Šarõi.

“Oleme 25 aastat tegutsenud ja kogu selle aja pööranud suurt rõhku töökeskkonna ohutusele. Meil on juba aastaid toimiv Jaapanist pärit 5S-süsteem, mis aitab tagada tööohutust. Üks selle tulemusi on, et iga töötaja hoiab oma tööpaiga korras ja aitab seega tagada üldist heakorda,” ütles Harju Elekter Teletehnika kvaliteedijuht Katre Tulp.

„Meie ettevõtte eesmärk on olla parimate tööandjate seas, kes hoolitsevad oma töötajate eest. See peaks olema iga ettevõtte eesmärk. Hea töökeskkond tagab töötajatele paremad töötingimused ning kaitseb nende kõige kallimat vara – tervist,“ kommenteeris tunnustust Saku Metalli personalijuht Kerstin Kürsa.

Hea töökeskkonnaga ettevõtted valib Tööinspektsioon välja kolme viimase aasta kontrollitud ettevõtete seast. Ettevõttes peab olema olemas riskianalüüs ning töökeskkonna spetsialist. Samuti ei tohi töötajatel olla viimase kolme aasta jooksul diagnoositud kutsehaigestumisi. Hea Töökeskkonna tunnustuse eesmärk on tõsta esile ettevõtted, kus ohutu töötamine ning töötajate tervise hoidmine on au sees. Hea töökeskkonna auhinnale ei saa ise kandideerida.