Ministeerium: Tallinna Veel on õigus advokaatidele tööd anda ja arbitraaži pöörduda

 (17)
Majandusministeerium
MajandusministeeriumFoto: Martin Dremljuga

Mai keskel pöördus maailma üks suuremaid advokaadibüroosid Herbert Smith Freehills nelja Eesti ministri poole ametliku kirjaga. Seal seisis, et nende kliendid Tallinna Vesi ja Hollandi ettevõte United Utilities on valmis pöörduma rahvusvahelie arbitraaži poole, kui siinne konkurentsiamet ei hakka täitma lepingut ja seadusi. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on kindel, et õigus on riigi poolel. Sel arvamusel on ka Euroopa Komisjon.

Nimelt on Euroopa Komisjon teinud hiljuti otuse, et Eestis kohaldatav vee hinna regulatsioon on õiglane ja kohtleb võrdselt kõiki investoreid.

„Meenutagem ka, et tegemist (Tallinna Vee näol - toim) on monopoolses seisundis ettevõttega, kes veel 2011. aastal teenis tarbijate arvel enam kui 60% suurust marginaali. Ka täna võib enamik ettevõtteid sellisest kasumlikkusest, nagu on tallinlastele monopoolselt vett müüval firmal, vaid unistada. Veeteenuse hind peab olema põhjendatud konkreetsete kuludega ja mõistliku marginaaliga. Praegu on Tallinna Veel pooleli kohtuvaidlus Konkurentsiametiga ning ootame kohtu otsust. Kui ettevõte peab vajalikuks oma advokaatidele veelgi rohkem tööd pakkuda, siis on loomulikult nende õigus pöörduda ka arbitraaži. Meie seisukoht sellest ei muutu," ütles ministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik Gea Otsa Ärilehele.