Minister Karu rotijuhtumist: olukord on küll lubamatu, aga looduse vastu ei saa

 (89)
President nimetas ametisse uue väliskaubandus- ja IT-ministri Kaimar Karu
President nimetas ametisse uue väliskaubandus- ja IT-ministri Kaimar Karu Foto: Rauno Volmar

Eile õhtul juhtus kentsakas ent mõtlemapanev seik, kui rotid suutsid üht kaablit sel moel järada, et pikaks ajaks olid maas mõned väga tähtsad e-teenused. Näiteks digiretseptide süsteem. Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu ütles eilset sündmust kommenteerides, et koostöös RIA-ga püütakse leida vahendid, tegemaks ära viimased investeeringud, et süsteeme dubleerida.

„Eile tekkinud olukord on küll lubamatu, kuid looduse vastu ei saa ja taoliste juhtumite eest pole ka riigivõrk kahjuks täielikult kaitstud. Kindlasti aga peaksime parandama selliste olukordadega toimetulekut, st looma järjest rohkem paralleelseid andmesideühendusi, et sarnaseid teenuste katkestusi ära hoida," kommenteeris Karu.

Tema sõnul teeb RIA praegu sel suunal tööd ja suurem osa teenustest kolivad juba praegu probleemide korral automaatselt ümber teisele kanalile, häiritud olid vaid need teenused, mis seda täna veel automaatselt ei tee.

„Püüame koostöös RIA-ga leida vahendeid ja teha veel viimased investeeringud, mille abil paigaldada vajalikud seadmed ka nendesse sõlmpunktidesse, kus need täna puudu on."