Minister: Kreeka kahekordistab jõupingutusi laenuraha saamiseks

 (12)
Minister: Kreeka kahekordistab jõupingutusi laenuraha saamiseks
AFP/Scanpix

Kreeka kahekordistab jõupingutusi, et jõuda oma rahvusvaheliste kreeditoridega kokkuleppele, mis võimaldaks saada abipaketi järgmise osamakse, ütles Kreeka rahandusminister Yannis Stournaras laupäeval avaldatud intervjuus.

"Me oleme käinud 90 protsenti teest laenumakse saamiseks, me oleme peaaegu kohale jõudnud ning nüüd peame andma vastused küsimustele, mis ikka veel on üleval," ütles minister majanduslehele Imerissia, vahendas BNS.

"See oleks kogu rahvusliku jõupingutuse raisku laskmine, kui me edu ei saavuta," ütles neljapäeval ja reedel koos peaminister Antonis Samarasega Euroopa Liidu tippkohtumisel Brüsselis viibinud Stournaras.

Kreeka rahandusminister on alates juuli lõpust pidanud Euroopa Liidu, Euroopa Keskpanga ja Rahvusvahelise Valuutafondiga (IMF) kõnelusi vastuoluliste kokkuhoiumeetmete üle, mida Kreekal tuleb 2013. ja 2014. aastal ellu viia.

Selleks, et Kreeka saaks rahvusvahelisest abipaketist järgmise, 31,2 miljardi euro suuruse osamakse, tuleb tal jõuda niinimetatud troikaga kokkuleppele veel vähemalt 13,5 miljardi euro säästmises, sellest üheksa miljardit tuleval aastal.

Samaras avaldas reedel Brüsselis lootust, et järgmine osamakse tehakse juba novembri lõpuks, märkides, et riik suudab olemasolevate ressurssidega toime tulla ainult 16. novembrini.