Minister: ootan, et EAS võtaks Ärma asjas vastutuse. Aga ma ei näe, et keegi seda teeks

 (226)
EASi pressikonverents
EASi pressikonverentsFoto: Hendrik Osula

Ettevõtlusminister Liisa Oviir, kelle haldusalasse kuulub ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, lausus "Ringvaate" saates, et EASi tänane juhatus saatis 2016. aastal välja otsuse, mis ei olnud "ei õige ega õiglane". Oviir nentis, et kui teda otsusest informeeriti, väljendas ta kohe, et see ei tunduvat õige otsus, aga usaldas juhatust eesotsas Hanno Tombergiga.

"Küsisin, kas te olete kindel, et see on õige otsus? Mulle öeldi, et jah, see on ainuvõimalik otsus. Ministrina ma ei saagi sekkuda EASi igapäevatöösse ja mul jäi üle uskuda, et juhatus on teinud oma tööd korralikult. Aga hiljem mulle siiski tundus, et päris adekvaatne käitumine see pole ja sellepärast lasin tellida ka kõnealuse auditi," rääkis Oviir.

Nüüd on ministri sõnul küsimus, et kas EAS saab selle raha enam tagasi taotleja käest või - kuivõrd on EAS ise kinnistanud 2016.a otsusega selle 10% tagasinõude - peab selle kinni maksma riik. "Kokkuvõttes on EAS teinud mainekahju nii iseendale kui endisele presidendile. See oleks olnud välditav, kui oleks õigeaegselt pidurit pandud," lisas Oviir.

"Mõtlemapanev on minu jaoks ka see, et ma ei näe, et EAS võtaks vastutuse. Võib-olla on seda ka vara oodata. Mina igatahes ootan seda, et EAS väga selgelt vaatab, kaalub ja võtab vastutuse tekkinud situatsiooni ees."