Minister Simson võib-olla kunagi ehitatavast puidukeemia tehasest: keegi ei ole soodustusi küsinud

 (17)
Kadri Simson
Kadri SimsonFoto: Rauno Volmar

Majandusminister Kadri Simson ütles Ärilehele, et seni ei ole suurejoonelistest plaanidest rääkinud puidutöösturid temalt ega valitsuselt ühtki soodustust küsinud.

"Miljardine investeering, 200 töökohta ja seda kõike pealinna kuldsest ringist väljaspool – see on suur ja tõsiselt võetav asi. Iga mõistlik investeering Eestisse on teretulnud," lisas Simson.

Sylvesteri endised omanikud kavandavad Lõuna-Eestisse aegade suurimat tööstusinvesteeringut, mis võimaldaks Eesti põhilist loodusvara senisest kaks-kolm korda rohkem väärindada.

Emajõe äärde ülisuurt investeeringut kavandavad metsandusettevõtjad on koondunud äriühingusse Est-For Invest, mille juhatuse liikmed on Mati Polli poeg Aadu Polli ja Margus Kohava. Kuigi 10. jaanuaril peeti vägevalt välja reklaamitud pressikonverents, jäi paljugi ebaselgeks. Jäi segaseks, kui palju raha kulutatakse uuringuteks ja projekti ettevalmistamiseks, kuhu tehas peaks täpselt kerkima ning kas see jääb ka pärast valmimist Eesti kapitali kätte.

Kohati jäi arusaamatuks isegi see, miks otsustasid töösturid oma ebalevatest plaanidest avalikkust teavitada just 10. jaanuaril 2017.