Money talks: Nortal värbas maksuameti pealiku Marek Helmi olulise valdkonna juhiks

 (80)
Marek Helm
Marek HelmFoto: Madis Veltman

Maksu- ja tolliameti peadirektor Marek Helm liitub jaanuari keskpaigas tarkvara- ja ärikonsultatsioonide ettevõttega Nortal, asudes juhtima valdkonda, mis nõustab erinevatel eksportturgudel avaliku sektori kliente muutuste juhtimise ja riigirahanduse vallas.

Nortali asutaja ja tegevjuhi Priit Alamäe sõnul on Marek Helm viinud Eesti ühes olulisemas riigiasutuses läbi reformid, mille järele on nõudlus mitmel pool mujal maailmas.

"Efektiivne maksukogumine ja riigirahanduse läbipaistev juhtimine on globaalselt üha aktuaalsem teema. Ühendades Helmi kogemuse Nortali teadmiste ning referentsidega, loome rahvusvahelisel tasemel kompetentsikeskuse ning ekspordivõimekuse, säilitades Eestile tunnustatud juhi," lisas Alamäe.

Marek Helmi sõnul on ta töötanud avalikus sektoris üle 20 aasta ning tunneb, et on aeg panna end proovile ka eraettevõtluses. "Nortal on järjest kasvava rahvusvahelise haardega ambitsioonikas ettevõte, mis tegeleb suuresti Eesti edulugude ekspordiga. Mul on hea meel, et saan oma kompetentsipagasiga anda panuse ettevõtte jätkuvasse laienemisse Eesti jaoks nii olulistele eksporditurgudele," ütles Helm.

"Eesti Maksu- ja tolliameti juhtimise annan 2017. aasta jaanuari keskpaigast üle rahuliku südamega. Suurepärane organisatsioon ja väga lähedaseks saanud meeskond, kes teenindab Eesti ühiskonda ja on heaks partneriks maksumaksjatele," hindas Helm.

"Nortal on teinud viimaste aastate jooksul olulisi investeeringud, et arendada rahvusvaheliselt tunnustatud kompetents keeruliste riiklike reformide läbiviimise vallas. Meie eesmärk on adresseerida kliendi vajadusi tervikuna alates seadusloomest, olemasolevate protsesside ning organisatsioonide ümberkujundamisest kuni tehnoloogia juurutamise ja muutuste juhtimiseni. Helmi pikaajaline kogemus avaliku sektori reformimises ja protsesside efektiivsemaks muutmises, kus on oluline osa teadmistepõhisel ja läbimõeldud muutuste juhtimisel, haakub suurepäraselt Nortali strateegia ja plaanidega," ütles Alamäe.