Moskvat on tabanud hotelliehituse buum

 (3)
Hotell Motropol Moskvas.
Hotell Motropol Moskvas.Foto: Scanpix, AFP

Moskvas on viie aasta jooksul avatud 34 uut võõrastemaja ning praeguseks on väljastatud dokumendid veel enam kui 60 hotelli ehituseks, vahendab Vedomosti Venemaa pealinna meeri Sergei Sobjanini sõnu.

Moskva jätkab turismi ja hotelliäri arendamist. Viie aastaga on Moskva turistide arv kasvanud peaaegu poolteist korda, rekonstrueeritud või ehitatud on 34 hotelli,“ rääkis ta.

Sobjanini sõnul käib linnas hotellide rahvusvaheline klassifitseerimine. Protseduuri on läbinud 80 protsenti hotellidest. Sobjanin tuletas meelde, et tärni saanud hotellidele lisanduvad tõsised kinnisvaramaksud.

Sobjanini kinnitusel on sisse antud dokumendid veel 64 hotelli ehituseks. Linnavalitsuse andmetel külastab Moskvat aastas 16,5 miljonit sise- ja välismaist turisti, kellest lõviosa peatub hotellides.

Moskvas on hetkel 273 võõrastemaja, 203 minihotelli ja 318 hostelit. 39 võõrastemajal on tuntud rahvusvaheliste kaubamärkide all kokku üle 12 000 numbritoa. Rahvusvahelise hindamise on läbinud 220 Moskva hotelli. Hotellide maksumuse indeksis on Moskva hotellid 56 Euroopa linna seas 20. kohal.