MTA alustas FIEde eest avansilise sotsiaalmaksu tasumist

 (2)
MTA alustas FIEde eest avansilise sotsiaalmaksu tasumist
Maksu- ja tolliametFoto: Ilmar Saabas

Täna alustab maksu- ja tolliamet (MTA) füüsilisest isikutest ettevõtjale 2020. aasta esimese kvartali eest määratud avansilise sotsiaalmaksu ulatuses raha kandmist ettemaksukontole.

Tegemist on riigi kriisimeetmega, mille eesmärk on aidata toime tulla eriolukorraga kaasnevate makseraskustega, teatas MTA.

Eestis on kokku registreeritud ligi 28 000 füüsilisest isikust ettevõtjat (FIE), kellest avansilise sotsiaalmaksu tasumise kohustus oli esimeses kvartalis 7426-l.

Avansiline sotsiaalmaks on seni tasumata 1747 FIE-l kogusummas 800 000 eurot. Nemad ei pea ise midagi tegema - ettemaksukontole laekuv summa läheb automaatselt tekkinud võla katteks. FIE, kes on oma võla ajatanud, saab avansilise makse suuruse summa oma ettemaksukontole, mida ta saab soovi korral kasutada ajatamisgraafiku täitmiseks.

Juba tasutud avansilist sotsiaalmaksu tagastab MTA kogusummas 2,5 miljonit eurot 5679 isikule. Neile kantakse summa tagasi ettemaksukontole, kust nad võivad selle kas välja võtta või jätta ootele tulevaste kohustuste katteks.

MTA saadab selle nädala jooksul neile füüsilisest isikutest ettevõtjatele, kellel oli avansilise sotsiaalmakse tasumise kohustus, ka e-kirja täpsete juhistega, kuidas toimida. Seda, kas FIE-l vastav kohustus on, saab vajadusel kontrollida MTA iseteeninduskeskkonnast e-MTA. Lisainfot leiab ka MTA kodulehelt.