Nafta hind kukkus eile kõvasti, kütuse hind tanklates aga tõusis

 (266)
Tankla.
Tankla.Foto: Madis Veltman

Toornafta barreli hind odavnes eile börsidel 1,35-1,4 dollari võrra. Eesti kütusemüüjad tõstsid aga samas tanklates hinda.

Põhjamere Brenti barreli hind odavnes eile Londoni toorainebõrsil 60,69 dollarini ning USA Texas Intermediate (WTI) New Yorgis 54,19 dollarini.

Bloomberg võttis kokku, et naftal on olnud viimase aasta kõige halvem nädal. Põhjuseks asjaolu, et Hiina Wuhani viirus vähendab kütuste nõudlust.

Kui nafta maailmaturul odavneb, siis Eesti tanklates kütuse hind eile kerkis. Kui neljapäeval maksis mootoribensiini 95 liiter tanklates valdavalt 1,385 eurot, siis eile tõstsid kütusemüüjad liitri hinna 1,439 euroni ehk 5,4 sendi võrra.

Tuleb muidugi arvestada, et bensiini hind ei ole 1:1 vastavuses nafta hinnaga ning mootorikütustega kaubeldakse eraldi, sest kütusepaaki läheb alles see osa naftast, mis rafineerimistehases mootorikütuseks on töödeldud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!