Nafta odavnes taas. Brenti nafta kukkus Ameerika nafta hinnale lähemale

 (27)
Nafta odavnes taas. Brenti nafta kukkus Ameerika nafta hinnale lähemale
Tumedad pilved kogunevad naftatootjate kohaleFoto: Scanpix/ AP

Ka Põhjamere brenti nafta hind kukkus täna madalaimale tasemele alates 1999. aastast. Kuna naftaoodete nõudlus on vähenenud, on turg naftaga üleujutatud.

Brenti juunikuu hind kukkus täna 14 protsenti, 16,63 dollarile barrelist. USA WTI nafta, kus maikuu lepingu asemel käib põhiline kauplemine juunikuu omaga, hind langes kuue protsendi võrra 10,89 dollarini barrelist.

Kauplejad muretsevad, et seni väljakuulutatud nafta tootmiskärped tulevad liiga hilja ning on liiga väikesed.

USAs kukkus esmaspäeval lähimas lepingus nafta hind esmakordselt ajaloos negatiivseks. Teisipäeval kaubeldi rekordmahus naftat.

Tänavu on nafta hind kukkunud umbes 80 protsenti. Üle maailma levinud pandeemia on tapnud ligi 180 000 inimest, löönud finantsturge ja ähvadab tuua kaasa suurima majandusaktiivsuse languse alates 1930ndatest, kirjutab Reuters.

Üleilmne kütusenõudlus on kahanenud umbes 30 protsenti. Maailma suurima naftatootja USA naftaammutajad on raskustes tühjade naftamahutite leidmisega, kus saaks hoida musta kulda.

Seotud lood:

„Juhtumisi on praegune olukord tekkinud liigsest investeerimisest, ootamatust nõudlusšokist, kus on piiratud hoidmis- ja transpordivõimalused,“ märkis USA investeerimispank Goldman Sachs oma kliendkirjas.

Kuna nafta hinnakõikumine kasvas oluliselt, tõstis maailma suurim toormebörs CME Group naftafutuuride tagatisnõudeid. See tähendab, et naftas positsiooni üleöö lahtihoidmine läheb kallimaks.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!