Neli eestlast arreteeriti Küprosel kahtlustatuna krediitkaardipettuses

 (88)
Krediitkaart
KrediitkaartFoto: Shutterstock, LHV

Lõppeva nädala neljapäeval arreteeriti Kreekale kuuluvas Paphose lennujaamas Küprosel neli Eesti kodanikku, keda kahtlustatakse ulatuslikus krediitkaardi pettuses.

Neli kahtlusalust arreteeriti pärast Paphose lennujaamas maandumist, vahendab Kreeka päevalehe Kathimerini Küprose väljaanne. Põhjuseks toodi, et tolliametnikud leidsid nende pagasi hulgast suure hulga kas varastatud või võltsitud krediitkaarte.

Kohaliku politsei andmetel olid kõik neli kinnipeetut Eesti kodanikud, kaks neist olid 32-aastased, üks 25-aastane ja üks 31-aastane. Mehed peeti kinni neljapäeva öösel, kui nad saabusid Küprose saare Kreeka osas asuvasse lennujaama ja pidid läbima tollikontrolli.

Vahetult enne nende seda oli Interpol väljastanud ka vastavasisulise hoiatuse. Nende pagasist leiti 268 krediitkaarti, mille hulgas oli nii võltsitud kui kehtivustähtaja ületanud kaarte, aga ka 16 kehtivat krediitkaarti, millel olid võõraste inimeste nimed.

Kõik neli arreteeriti pärast neljapäeva südaööd kahtlustatuna kuriteo toimepanemises ja võltsimises. Reedel pidi nende edasise saatuse otsustama kohtunik. Mis otsuse ta tegi, ei ole veel teada.

Ekspressi konverents 2020