Neste jääb Statoili ja Shelli konkurendiks

 (4)

Vaatamata sellele, et Neste muutis kõik mehitatud kütusetanklad automaatjaamadeks, konkureerib ta endiselt reeglina mehitatud tanklates kütust müüvate Statoili ja Shelliga, kinnitas Neste jaemüügijuht Artur Praun.

Samas avaldas Statoil Eesti turundusjuht Hede-Kerstin Luik arvamust, et automaatjaamad konkureerivad omavahel teises sektoris. “Neste A-24 konkureeib Uno-X-ga,” ütles Luik, tunnistades siiski, et nn firmaklientide osas jääb konkurents alles.

Automaatjaama 20–30 sendist hinnavahet mehitatud jaamaga võrreldes ei pidanud Luik ohtlikuks. “Mehitatud jaamad pakuvad näiteks oluliselt laiemat kütusetoodete valikut,” väitis Luik, meenutades, et Statoili jaamades on müügil kaht sorti bensiini 95 ja 98.

Hinnavahest tingitud võimalikku edu konkurentide ees ei osanud Neste jaemüügijuht Praun hinnata. “Praegu on jõulude- ja aastavahetuse järgne aeg, pigem saab mingeid hinnanguid öelda siis, kui inimesed rohkem autoga reisima hakkavad,” rääkis ta. Ka tuletas ta meelde, et juba enne automaattanklatele üleminekut olid pooled Neste jaamadest automaatjaamad, kust sai kütust osta odavamalt.