New York Times: kõige paremini võib Euroopas epideemiaks valmis olla Eesti

 (150)
Inimtühi Tallinna vanalinn
Inimtühi Tallinna vanalinnFoto: Tiit Blaat

USA ajaleht New York Times kirjutab, et kõige rohkem kannatavad koroonaviiruse epideemia tõttu Euroopa majandused, mis sõltuvad turismist, väikeettevõtlusest ja tarneahelatest. Kõige paremini võib aga lehe arvates hakkama saada Eesti.

„Tilluke Balti riik, elanike arvuga 1,3 miljonit, on üks dünaamilisemaid majandusi euroalas. Kasv oli eelmisel aastal üle nelja protsendi, tööpuudus on alla viie protsendi ja valitsuse võlg olematu, mis annab küllalt ruumi fiskaalseks stimuleerimiseks.

Eesti on tuntud ühe tehnoloogiateadlikuma riigina maailmas, mis on potentsiaalselt suur eelis, kui haiguspuhang sunnib majandustegevuse internetti. Tarkvara Skype’i jaoks kirjutati Tallinnas. Sõidujagamis-, elektritõukeratta- ja toidu kojutoomise teenus Bolt, mis esitab väljakutse Uberile, baseerub siin. Aga viiruse levides peab Eesti hoolitsema ka nende kaitsmise eest, kes ei ole saanud buumist osa: üle viiendiku elanikkonnast elab vaesuses,“ kirjutab New York Times.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!