Nordea grupp loob oma tugiteenuste üksuse Eestisse

 (1)
Nordea
NordeaFoto: Andres Putting

Nordea investeerib Eestisse kontserni uue tugiteenuste üksuse (Nordea Operations Centre) loomisega Tallinnasse. Uue üksusega seob Nordea kogu grupi olulised tugiteenused Eestiga, luues siia hulganisti uusi töökohti kõrge kvalifikatsiooniga ekspertidele. Uus üksus alustab plaanide kohaselt tööd järgmise aasta kevadel.

Nordea Baltikumi tugiteenuste üksuse juhi Olavi Pakkoneni sõnul tunnustab pank investeeringuga Nordea Eesti filiaali stabiilsust ja võimekust turul, kus tänaseks oleme tegutsenud kakskümmend aastat: „Eestisse loodav üksus pakub igapäevaselt tuge grupis, kus täna töötab juba ligi 30 000 inimest. Panga otsus on ka märk usaldusest Eesti erialase tööjõu pädevuse ja kõrge kvaliteedi vastu“.

Uus üksus käivitab töö 2016. aasta kevadel. Täpne investeeringu ulatus ja uute loodavate töökohtade arv selgub hiljemalt järgmise aasta jooksul.
„Grupi uue üksuse ülesandeks on pakkuda tugiteenuseid kõikidele Nordea Grupi äriüksustele ja funktsioonidele. Üksuse tüüpilised ülesanded on seotud eri pangatoodete haldamisega. See, mis funktsioonid täpselt Tallinna tulevad, on veel täpsustamisel,“ lisas Pakkonen.

Nordea grupi uus üksus Tallinnas hakkab pakkuma kontsernile täiendavat tuge koos tugiteenuste üksustega Poolas, kus töötab ühtekokku ligi 1000 inimest.

Nordeal on Poolas tugiteenuste üksus, mis pakub teenuseid panga Skandinaavia üksustele. Esimene loodi Lodžis 2010. aasta novembris. Teine tiim töötab Gdanski lähedal Gdynias, mis avati 2012. aasta novembris. Kokku töötab nendes 700 inimest. Lisaks on Nordeas Poolas ka IT-üksus, kus on tööl 300 inimest. See üksus toetab Nordea Poola panka, kuid ka Nordea gruppi.