Nordea juhid kutsuti Panama dokumentide tõttu Rootsi finantsinspektsiooni aru andma

 (6)
Nordea juhid kutsuti Panama dokumentide tõttu Rootsi finantsinspektsiooni aru andma
Nordea juht Casper von KoskullFoto: TT NEWS AGENCY, REUTERS

Skandinaavia suurim laenuandja Nordea Bank AB on kutsutud Rootsi finantsinspektsiooni aru andma seoses jõukate klientide väidetava abistamisega maksudest kõrvalehoidmisel.

Panama õigusfirmast Mossack Fonseca lekkinud dokumentidel põhinevad väited on Nordea tagasi lükanud. Pank teatas, et järgib kõiki reegleid ja regulatsioone, mis nende teemadega seotud on, vahendab Bloomberg. „Meie maksunõustamispoliitika ja eetilised standardid on selged; me ei julgusta ega aita kaasa oma klientide maksuskeemidele, mida peetakse maksudest kõrvalehoidmiseks. Me aitame oma kliente maksude maksmisel, mida nad maksma peavad,“ teatas Nordea.

Rootsi finantsinspektsiooni esindajad kohtuvad Nordea juhtkonnaga teisipäeval. Finantsinspektsiooni suurpankade järelevalveüksuse juht Christer Furustedt ütles, et finantsinspektsioon võtab Panama raportit tõsiselt.

Nordea ei ole ainus Skandinaavia pank, mida Panama dokumentides mainitakse. Norra suurim laenuandja DNB ASA kinnitas kohaliku meedia teadet, et panga Luksemburgi üksus aitas aastatel 2006-2010 umbes 40 kliendil asutada ettevõtteid Seišellidel. Asja uurib Norra finantsinspektsioon.