Nordea lõi intressid alla


Eluasemelaenu saab Nordea pangast võtta juba 6,2protsendilise aastaintressiga, mistõttu tasub varem laenu võtnud isikutel laen refinantseerida ning säästa selle pealt sadu kroone kuus, kirjutab Äripäev.

Samas tuleb arvestada vana laenulepingu lõpetamise ning uue lepingu sõlmimise tasuga, mistõttu väga väikeste laenujääkide puhul pole see majanduslikult otstarbekas, ent vana laenulepingu uuendamisega on võimalik säästa ka üle tuhande krooni kuus.

Kõige madalam intress on Nordea Pangal, uute objektide ning suuremate laenusummade puhul on laenuintress vaid 6,2 protsenti aastas.

Nordea Eesti filiaali juhatuse esimees Juhani Seilenthal ütles, et kõige soodsam pakkumine kehtib väärtuslikuma hüpoteegi tagatisel võetud laenule, keskmine väljamüüdud laenu intress jääb veidi kõrgemale, paarisaja tuhande kroonise laenu saab pangast kätte umbes 7protsendilise intressiga.

“Ütleme nii, et me oleme agressiivselt turul,” sõnas ta. “Eluasemelaenu võtmine meil üha hoogustub, sellel nädalal algab veel ka kampaania,” ütles Seilenthal klientide Nordeasse ülemeelitamise kohta.

Hansa Capitali pikaajaliste finantseerimistoodete arendusjuht Kersti Arro sõnas, et Hansapangas algab intressitase veidi vähem kui 7 protsendist ning lõpeb 9 protsendi juures. “Veebruaris välja müüdud raha keskmine intress oli 7,7 protsenti,” lausus Arro. Ta möönis, et Nordea Panga taktika on agressiivne. “Kindlasti on inimesi, kes on läinud sinna oma laenu refinantseerima, aga neid ei ole palju,” ütles Arro. Arro sõnul on intressid langenud peamiselt seetõttu, et Euribor langeb pidevalt. “Meie keskmine intress on eelmise aasta jaanuarist alates langenud 1,6 protsendipunkti, pank ise on oma marginaali alandanud vaid 0,7 punkti võrra,” selgitas ta.

Ühispanga eralaenude arendusjuht Triin Messimas ütles, et kui laenuintressi langustendents algas eelmisel aastal, siis sellegipoolest on langust märgata ka tänavu. “Kui enne oli panga riskitasu kõrge, siis praegu on see baasintressile väga lähedal,” põhjendas ta. Messimas tunnistas, et laenu võtnud isikutel on praegu soodus aeg oma laen refinantseerida. Ühispangas algab eluasemelaenu intress 6,4 protsendist, ent selle toote kasutamiseks tuleb sõlmida ka pensionikindlustus.

Sampo Panga turundusdirektor Rauno Pajuri ütles, et nemad konkurentide hinnapoliitikat ei kommenteeri. “Eks igaüks teab ise, kuidas nad oma turuosa suurendavad,” sõnas ta.

Osaliselt on kinnisvaraturul toimunud kiire hinnatõus seotud soodsate laenutingimustega, mis meelitab inimesi rohkem laenama.